CHYSTÁ SE 2. ROČNÍK ÚSPĚŠNÉHO MAKRO CZECH GASTRO FESTU.

Staňte se součástí jedinečného setkání české gastronomie na jednom místě.

MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 bude opět nezapomenutelnou akcí, která dostane do české gastronomie nový příval energie. Během dvou dnů získá pestrá škála návštěvníků – od majitelů restaurací, šéfkuchařů, dodavatelů až po zástupce profesních sdružení a gastronomii podporujících institucí – mnoho praktických informací a tipů, ochutnají skvělé jídlo a pití a budou svědky množství různých show. V rámci festivalu se mohou návštěvníci těšit např. na signature drink navržený Georgem Němcem a signture dezert vytvořený Vladem Ryasnyym.

Proč se zúčastnit?

Pokud jste profesionál, získáte tipy pro své podnikání, praktické informace a přehled o sortimentu. Dozvíte se, jak vařit chytře nebo jak obohatit své menu.

Pokud jste milovníkem jídla, dozvíte se o kulinářských novinkách, potkáte známé tváře české gastroscény a okusíte rozmanité chutě ze všech koutů světa.

Získejte tipy na úspory
ve vašem podnikání
Inspirujte se
a sdílejte zkušenosti
Ochutnejte
novinky ze sortimentu
Potkejte
osobnosti české gastronomie

Na koho se můžete těšit?

Zdeněk Pohlreich

Šéfkuchař, gastronom, podnikatel a moderátor kuchařských pořadů
Spolumajitel Café Imperial, Divinis a Next Door by Imperial.

Helena Fléglová

Zakladatelka HF Pastry Academy
Členka Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR. Cukrařina je pro ni životní náplní a každodenní radostí.

Vlad Ryasnyy

Cukrářský experimentátor a zakladatel značky Sugarlife
Pracoval jako zástupce šéfa Ivety Fabešové v podniku IF Café a působil zároveň jako cukrářský lektor v cukrářské akademií IPPA kde i asistoval cukrářským mistrům z celého světa. Nyní Vlad je lektorem v cukrářské akademií HF Pastry Academy od Heleny Fleglové kde předává své zkušenosti na cukrářských kurzech. Člen Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR.

George Němec

Koktejlový guru
Pracuje jako konzultant špičkových hotelových barů, pořádá školy míchání drinků a exkurze po vyhlášených pražských podnicích.

Dominik Unčovský

Vítěz národního kola Bocuse D’Or ČR 2023
Junior ambasador makro akademie. Kuchařské umění zdokonaloval v rakouském Kitzbuhelu, kde pracoval v hotelu A-ROSA.

Lukáš Nevyjel

Šéfkuchař a restauratér
Můžete ho znát jako šéfkuchaře pražské restaurace Nota Bene. Brzy ho budete moct potkat v nové restauraci Kluke. Člen makro iniciativy Naděje české gastroscény.

Lukáš Hlaváček

Šéfkuchař
Talentovaný šéfkuchař, který v minulosti působil v pražském hotelu Alcron a současně vládne dalšímu proslulému podniku jménem Terasa u Zlaté studně. Člen makro iniciativy Naděje české gastroscény.

Martin Makovička

Šéfkuchař pražské restaurace Vallmo
Svou práci bere jako poslání rozdávat skrze poctivé jídlo radost. Zkušenosti sbíral v Česku i po celém světě a Vallmo je jeho prvním vlastním konceptem.

Petr Svoreň

Executive chef brněnského hotelu Passage.

Filip Sajler

General Secretary Bocuse D’Or Czech
Má za sebou praxi ve špičkových restauracích a cateringových společnostech v USA, Německu, Singapuru a v České republice. Absolvoval stáže a praxe u věhlasných a Michelinem oceněných šéfkuchařů jako je Yannick Alléno, Armand Arnand a Norbert Niederkopfler. Founder & CEO ve společnostech Perfect Canteen & Perfect Catering.

Luboš Kastner

Místopředseda Food‘n Beverage foundation
Je členem představenstva a Garantem projektu Moje restaurace Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky. Marketingový profesionál podnikající v gastronomii, aktivní ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR.

Radek Příhonský

Šéfkuchař Taco Truck
Pankáč z Pětihvězdy, který vařil v Grandhotell Pupp i pro prezidenty. Teď křižuje Česko ve foodtrucku s autentickým tacos.

Kristína Nemčková

Sous Chef v restauraci Geranium v Kodani
Absolventka prestižní Le Cordon Bleu v Londýně, sbírající zkušenosti v mnoha zahraničních michelinských restauracích. Momentálně působí v michelinské restauraci Geranium v Kodani, která patří mezi nejlepší restaurace světa.

Karel Kovy Kovář

Youtuber, bloger a moderátor
Na svém YouTube kanálu, který má téměř milion odběratelů, probírá aktuální společenská a politická témata i odvrácenou stranu sociálních sítí. Jeho tvorba se zakládá na infotainmentu – propojení informací a zábavy.

Jakub Přibyl

Spolumajitel pražského vinného baru Wine&Degu
Jakub Přibyl je semifinalistou sommelierského ME 2017 ve Vídni a několikanásobným vítězem sommelierských soutěží v ČR a na Slovensku, trojnásobným mistrem ČR a čtyřikrát byl vyhlášen nejlepším sommelierem ČR. Současně je držitelem stříbrné a bronzové medaile z evropských sommelierských soutěží. Absolvoval Advanced Course Weinakademie Österreich a je jediným českým držitelem prestižního titulu na škole Court of Master Sommeliers – Advanced Sommelier.

Jakub Horák

Vítěz Washoku World Challenge 2023
Rodák z Plzně, který aktuálně působí v pražské restauraci Yamato, zvítězil na konci února 2023 ve finále Washoku World Challenge v japonském Tokiu pro nejaponské kuchaře.